Straipsniai

Sėkmingai užbaigtas tėvystės perdegimo ir vaikų su psichikos sutrikimais pagalbos projektas

Sėkmingai užbaigtas tėvystės perdegimo ir vaikų su psichikos sutrikimais pagalbos projektas VšĮ „Švietimo, sveikatos ir socialinių inovacijų centras“ kartu su partneriais: BĮ „Diemedžio“ ugdymo centru, BĮ „Kretingos rajono švietimo centru“ bei Mažesniųjų Brolių Ordino Lietuvos Šv. Kazimiero provincijos Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio vienuolynu nuo gegužės mėn. įgyvendino LR Sveikatos apsaugos ministerijos Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo …

Tėvystės perdegimas: kaip atpažinti?

Tėvystės perdegimas: kaip atpažinti? Dr. Brigita Kreivinienė Mūsų fizinės ir psichinės sveikatos gerovei svarbūs įvairūs veiksniai. Dažnai girdime posakį, kad gyvenimas susideda iš smulkmenų. Galima sakyti, kad šį posakį įmanoma pritaikyti ir tėvystės perdegimui. Pirmiausia, tėvystė apima labai daug rūpesčio, poreikių tenkinimo momentų, o šalia to – ir kitus vaidmenis, roles, kurias atlieka mama arba …

Mergaitė berniukų pasaulyje: apie mergaičių autizmą

Mergaitė berniukų pasaulyje: apie mergaičių autizmą Dr. Brigita Kreivinienė Autizmo spektro sutrikimas yra raidos sutrikimas, kuris dažniausiai pastebimas per komunikavimo, elgesio ir socialinio bendravimo problemas. Mokslinės studijos skelbia, kad autizmo spektro sutrikimo diagnostikoje vyrauja lyties faktorius: autizmo spektro sutrikimas ženkliai dažniau nustatomas berniukams nei mergaitėms. Dažniausiai minima, kad berniukų ir mergaičių, diagnozuotų autizmo spektro sutrikimu …

SĖKMINGAI TĘSIAMAS TĖVYSTĖS PERDEGIMO IR VAIKŲ SU PSICHIKOS SUTRIKIMAIS PAGALBOS PROJEKTAS

SĖKMINGAI TĘSIAMAS TĖVYSTĖS PERDEGIMO IR VAIKŲ SU PSICHIKOS SUTRIKIMAIS PAGALBOS PROJEKTAS VšĮ „Švietimo, sveikatos ir socialinių inovacijų centras“ kartu su partneriais BĮ „Diemedžio“ ugdymo centru, BĮ „Kretingos rajono švietimo centru“ bei Mažesniųjų Brolių Ordino Lietuvos Šv. Kazimiero provincijos Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio vienuolynu įgyvendina LR Sveikatos apsaugos ministerijos Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis finansuojamą …

Tėvystės perdegimo projektas: Kas nauja?

Tėvystės perdegimo projektas: Kas nauja? Parengė: prof. dr. Brigita Kreivinienė   Šių metų gegužės 24 d. – lapkričio 30 d. VšĮ „Švietimo, sveikatos ir socialinių inovacijų centras“ kartu su projekto partneriais Klaipėdoje, Kretingoje ir Švėkšnoje vykdo projektą pavadinimu „Tėvystės perdegimo įveika per kultūros ir meno intervencijas: vaiko negalios situacija“. Projektas jau įsibėgėjo, dalis veiklų įvyko, …

Terapinis skaitymas

Grįžti į straipsnius Terapinis skaitymas Parengė: prof. dr. Brigita Kreivinienė Knygų skaitymas gerina mūsų susikaupimą, atmintį, ugdo empatiškumą, bendravimo įgūdžius. Tai ne tik puikus ir prasmingas laiko praleidimas, kartu vienas iš metodų įveikti patiriamą stresą, gerina mūsų psichinę sveikatą. Mokomės skaitydami, taip renkame žinias, kurias paskui įtvirtinti reikia įgūdžių. Taigi, šiandien kalbame apie Terapinį skaitymą ir jo …

Saulius Liekis apie socialinį darbą psichikos sveikatos srityje: čia jis yra „grynas“!

Grįžti į straipsnius Saulius Liekis apie socialinį darbą psichikos sveikatos srityje: čia jis yra „grynas“! Socialinis darbas Lietuvoje siekia vos keletą dešimtmečių, tačiau socialiniams darbuotojams jau teko daugybė išbandymų bei iššūkių. Dar studijų metais teko girdėti, kad socialiniame darbe šis profesionalas yra arčiausiai žmogaus. Vis tik buvimas arčiausiai dažnai įtakoja ir išgyvenamą stresą, nuovargį bei …

Pokalbis su supervizore Doc. Dr. Asta Kiaunyte: „SVARBIAUSIA IŠLIKTI ŽMOGUMI IR KITAME ASMENYJE MATYTI ŽMOGŲ“

Grįžti į straipsnius POKALBIS SU SUPERVIZORE DOC. DR. ASTA KIAUNYTE: „SVARBIAUSIA IŠLIKTI ŽMOGUMI IR KITAME ASMENYJE MATYTI ŽMOGŲ“ Šiandien kalbamės su supervizore, profesinių santykių konsultante doc. dr. Asta Kiaunyte. Ji ne tik yra baigusi Munsterio akademiją (Vokietija), tačiau savo profesinę kompetenciją nuolat gilina dalyvaudama seminaruose, intervizijos grupėje, kontrolinėse supervizijose, kurias veda užsienio šalių kolegos, atstovaujantys …

Erdvių kūrimas žmonėms su autizmo spektro sutrikimu

Grįžti į straipsnius Erdvių kūrimas žmonėms su autizmo spektro sutrikimu Prof.dr. Brigita Kreivinienė Alfonso Mažūno fotografija Kodėl tai svarbu? Autizmo spektro sutrikimas (ASS) apima raidos sutrikimus, kurie matomi kaip elgesio, bendravimo, komunikacijos, kalbos ir pažintinių procesų sunkumai. Kone visi žmonės su autizmo spektro sutrikimu turi sensorinės integracijos ypatumų, kurių supratimas ir atliepimas gali įtakoti sėkmingą …

Autizmo ABC – paprastai apie svarbiausia

Grįžti į straipsnius AUTIZMO ABC – PAPRASTAI APIE SVARBIAUSIA Doc. dr. Brigita Kreivinienė KAS TAI? Autizmas yra raidos sutrikimas. Dažnai tėveliai pasakoja, kad ankstyvoje raidoje nepastebėjo vaiko autizmo bruožų, todėl sieja autizmo požymių atsiradimą su trečiaisiais vaiko gyvenimo metais. Vaiko raidos specialistai autizmo bruožus gali pastebėti ženkliai anksčiau, net ir nuo 6 mėnesių amžiaus. Tačiau …

Susipažinime: sensoriniai poreikiai

Grįžti į straipsnius SUSIPAŽINKIME: SENSORINIAI POREIKIAI Prof. dr. Brigita Kreivinienė Kasdien konsultuojant tėvus dėl vaiko su negalia sensorinių poreikių, sulaukiu įvairiausių klausimų – kas ta sensorinė dieta, ar sensoriniai poreikiai byloja apie vaiko negalią, ar vaikas šiuos poreikius išaugs. Dažnai klausimų daugiau nei atsakymų. Be jokios abejonės, žinant neuromokslų plėtrą, atrodo nerealu apie tai kalbėti …

Mozaika – menas žmogaus gerovei: „MOLIS YRA LABAI „ATLAIDI“ MEDŽIAGA – VISADA GALIMA PRADĖTI IŠ NAUJO“

Grįžti į straipsnius MOZAIKA – MENAS ŽMOGAUS GEROVEI: „MOLIS YRA LABAI „ATLAIDI“ MEDŽIAGA – VISADA GALIMA PRADĖTI IŠ NAUJO“ Šiandien kalbamės su dizainere, menininke ir kūrybinių mozaikų įgyvendintoja p. Sonata Kazimieraitiene, kuri jau dvidešimtus metus gyvena anapus Atlanto – Čikagoje ir Floridoje. Per pastaruosius šešiolika metų ji yra sukūrusi virš trisdešimt didelės apimties pano (keramikos …

Delfinų asistuojama terapija II dalis

Grįžti į straipsnius Delfinų asistuojama terapija II dalis Doc.dr. Brigita Kreivinienė Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos sk. vedėja Pirmoje dalyje kalbėjome apie terapiniame procese dalyvaujančius smalsius, protingus ir žingeidžius delfinus, ją galite skaityti čia. Šioje dalyje kalbėsime apie delfinų asistuojamą terapiją bei dažniausiai pasitaikančius klausimus: kas, kur, kaip ir kuo šiuo metu gyvena Delfinų terapijos centras …

Apie delfinų terapiją: Delfinai: Kas jie? I dalis

Apie delfinų terapiją: Delfinai: Kas jie? I dalis Doc.dr. Brigita Kreivinienė Delfinų terapijos sk. vedėja Alfonso Mažūno fotografija   Pastaruoju metu sulaukiame daug susidomėjimo ir klausimų apie delfinų terapiją: kaip ji vyksta, kokie tie delfinai, kam padeda, kuo jie yra saviti, įdomūs, unikalūs… Taigi, apie viską iš pradžių, tikėkimės išsamiai ir paprastai. Pirmoji dalis yra …

Apie gydymą žirgais, dar vadinamą hipoterapija: „ŽIRGAS YRA DIDELIS GYVŪNAS SU BEGALINE MEILE NEŠANTIS MAŽĄ ŽMOGŲ“

Grįžti į straipsnius Apie gydymą žirgais, dar vadinamą hipoterapija: „ŽIRGAS YRA DIDELIS GYVŪNAS SU BEGALINE MEILE NEŠANTIS MAŽĄ ŽMOGŲ“ Jaukiame Kurtuvėnų dvaro žirgyne – gyvąjame žirgo muziejuje vyksta stebuklai – vaikai su negalia skuba į dar vieną taip lauktą susitikimą su terapiniais žirgais: Liberija, Krantu bei Hilėja. Kas paglosto, kas morkytę tiesia, kas laukia šio …

Aelita Skarbalienė apie tėvų perdegimo sindromą: „TĖVAMS BŪNA NEPATOGU APIE TAI KALBĖTI“

Grįžti į straipsnius Aelita Skarbalienė apie tėvų perdegimo sindromą: „TĖVAMS BŪNA NEPATOGU APIE TAI KALBĖTI“ Šiandien kalbamės su Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto prodekane, einančia dekano pareigas, doc. dr. Aelita Skarbaliene, kuri šalia formalių pareigų randa laiko dar ir nerti į inovatyvias Lietuvai tyrimo tematikas bei socialiai atsakingą veiklą. Dar tik pradedant įsisiūbuoti COVID-19 pandemijai …