SĖKMINGAI TĘSIAMAS TĖVYSTĖS PERDEGIMO IR VAIKŲ SU PSICHIKOS SUTRIKIMAIS PAGALBOS PROJEKTAS
VšĮ „Švietimo, sveikatos ir socialinių inovacijų centras“ kartu su partneriais BĮ „Diemedžio“ ugdymo centru, BĮ „Kretingos rajono švietimo centru“ bei Mažesniųjų Brolių Ordino Lietuvos Šv. Kazimiero provincijos Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio vienuolynu įgyvendina LR Sveikatos apsaugos ministerijos Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis finansuojamą projektą „Tėvystės perdegimo įveika per kultūros ir meno intervencijas: vaiko negalios situacija“. Bendra projekto vertė 42244, 80 Eur, fondo skirtas finansavimas – 40132,56 Eur
Projekto mokslinės vadovės prof. dr. Brigitos Kreivinienės teigimu, ši vasara projektą vykdančiai komandai buvo skirta ne tik poilsiui, tačiau ir intensyviam darbui. Jau sukurtas specializuotas tinklapis tėvams, auginantiems vaikus su negalia www.neurosensomotorika.lt. Čia talpinama informacija apie sutrikimus, prieinama informacija apie aktualius tėvams mokymus, paskaitas ir kita aktuali informacija. Greitu metu bus patalpintas ekspertų baigiamas rengti metodinis vadovas. Planuojama, jog jau spalio viduryje iš projekto svetainėje www.neurosensomotorika.lt šį metodinį vadovą bus galima atsiųsti visiškai nemokamai. Didžioji dalis mokymų, skirtų tėvams, auginantiems vaikus su negalia Klaipėdoje ir Kretingoje jau įvyko. Šiuo metu vyksta pasiruošimo darbai rugsėjo 21 d. 17:30 val. doc. dr. Aelitos Bredelytės paskaitai, kuri vyks Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio vienuolyno konferencijų salėje ir bus atvira ir dalyvauti gali visi norintys – kalbėsime apie tėvystės perdegimą.
Klaipėdoje šią vasarą įgyvendinamas projektas sutraukė ženkliai daugiau pagalbos siekiančių tėvų negu buvo numatyta projekte – vyko ir psichoterapiniai susitikimai su Sonata Lygnugariene, meninės intervizijos su doc. dr. Indre Dirgėliene, meno terapijos grupėms ir šeimai technikos su psichoterapeute Justina Cechanoviče bei kiti, kurie sėkmingai įgyvendinti kartu su Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio vienuolyno klasteriais VšĮ „Elgesio sprendimai“ bei VšĮ „Mažojo princo akademija“. Rudenį veiklos bus tęsiamos – planuojama surengti ir CVT unikalius mokymus su doc. Indre Dirgėlaite, etnokultūrinę terapiją su doc. dr. Indre Dirgėliene ir doc. Indre Dirgėlaite. Taip pat bus galimybė tėvams sudalyvauti tęstiniame – 10-ies dienų biblioterapijos cikle su psichoterapeute Renata Jasevičiene.
Apžvelgiant projekto veiklas Kretingoje, labai džiugu buvo sulaukti daug vaikučių Vidos Miškinės edukaciniuose renginiuose „Molis. Vanduo. Ugnis“, taip pat jau įvyko doc. dr. Aelitos Bredelytės paskaita apie tėvystės perdegimą. Ruduo bus darbingas ir prasmingas, jau pasidėjo Renatos Jasevičienės vaikų su negalia Biblioterapinio konsultavimo ciklas, planuojama sulaukti doc. Indrės Dirgėlaitės su unikalaus CVT (Complete Voice Technique, Danija) metodo taikymu, kuris turi neurologinį poveikį žmogaus sveikatinimui, Etnokultūrinės terapijos ciklai bus vedami doc.dr. Indrės Dirgėlienės ir doc. Indrės Dirgėlaitės bei meno terapijos grupėms ir šeimai technikos su psichoterapeute Justina Cechanoviče.
Švėkšnos „Diemedžio“ ugdymo centre taip pat planuojama įtraukti tėvus bei vaikus iš Šilutės rajono į metodinius mokymus, kurie augina vaikus su psichikos negalia ar specialiaisiais poreikiais. Vien rugsėjo mėnesį šiame centre yra numatytos per 6 mokymų programos. Rudens sezoną atidarys doc. dr. Indrės Dirgėlienės Intervizijos ciklas, Geštalto terapijos praktikė Sonata Lygnugarienė ves Filmų terapiją, terapinį pajautimą „Kas aš esu?“, vaikams su specialiais poreikiais suplanuoti meno plenerai „Molis. Vanduo. Ugnis“ su Vida Miškine, taip pat vaikams Biblioterapijos patyrimus ves psichologė – psichoterapeutė Renata Jasevičienė, Etnokultūrinės terapijos patyrimai bus vedami doc. dr. Indrės Dirgėlienės ir doc. Indrės Dirgėlaitės. Taip pat šios jaunosios menininkės doc. Indrės Dirgėlaitės unikalus CVT metodas (Complete Voice Technique, Danija) turintis neurologinį poveikį žmogaus sveikatinimui bus pristatytas irgi ciklais.
Projekto įgyvendinimo komanda džiaugiasi vasaros darbo rezultatais – terpijose, mokymuose, paskaitose jau sudalyvavo daugiau nei 110 tėvų ir daugiau nei 80 vaikučių. Sulaukiami teigiami atsiliepimai iš tėvelių, auginančių vaikus su psichikos ir elgesio sutrikimais skatina projekto partnerius generuoti naujas idėjas ir rengtis naujiems projektams.